Využite to, čo máte, na to, po čom túžite!

Mali ste už niekedy pocit, že ste využili svoje schopnosti úplne naplno, a aj tak sa Vám nedarí v práci, stagnujete a máte pocit úplného “vyhorenia”? Ešte stále Vám chýba tá správna motivácia ako sa “nakopnúť” a začať realizovať to, čo Vás baví a napĺňa? Máte málo sebavedomia nato, aby ste začali niečo nové? Alebo ste pred vážnym životným rozhodnutím a neviete ktorou cestou sa vydať?

FOTO_W_VYUZITE TO CO MATE NA TO PO COM TUZITE

Aj tí najúspešnejší ľudia vedia, že nato, aby boli úspešní v osobnom a pracovnom živote, čo spolu veľmi úzko súvisí, musia preto niečo urobiť. Každý človek by sa mal rozvíjať vo viacerých oblastiach života, či už v práci – v profesijnom raste alebo v osobnostnom rozvoji.

Viacerí z Vás ste prečítali veľa kníh o rozvoji, motivácii a o úspechu. Niektorí zase absolvovali donedávna tradične zaužívané formy vzdelávania ako sú rôzne školenia, tréningy a kurzy zamerané napr. na zlepšenie komunikačných, prezentačných, predajných, manažérskych a iných odborných zručností. A stále to nie je podľa Vašich predstáv?

Najefektívnejšou formou ako objaviť a využiť svoj potenciál, ako si stanoviť vlastné ciele, ako nájsť tú správnu cestu k riešeniu, vedieť kde začať, ako postupovať, ako sa čo najrýchlejšie rozhodnúť a dôjsť k cieľu, je nájsť si kouča.

A zrazu … žijete vysnívaný život po akom túžite, pracujete na tom, čo Vás baví, napredujete podľa Vašich predstáv, darí sa Vám aj v osobnom živote, prekážky beriete ako výzvy k dosiahnutiu Vášho cieľa a Vaše sny sa Vám krásne menia na skutočnosť.

Kto je teda kouč?

Kouč je expertom na vedenie rozhovoru a je partnerom v rozhovore. Aktívne počúva klienta, kladením otázok otvára nové pohľady a dáva priestor na utriedenie myšlienok a uvedomenie si priorít klienta. Pomáha a podnecuje klienta k motivácií a k akcii. Klient sám zistí v akej oblasti vyniká, prípadne nájde najvhodnejšiu stratégiu a plán. Urobí rozhodnutie realizovať prvý krok pre získanie novej kariéry alebo nového života. Od kouča nezískate radu, kouč Vám nepovie ktorou cestou ísť, ale práve prostredníctvom kladených otázok pomáha klientovi odhaliť jeho potenciál.

Aké sú výhody koučingu?

  • Uvoľní bariéry/prekážky (strach, lenivosť, nevedomosť, nízke sebavedomie).
  • Posilní vnútornú istotu.
  • Dodá silu byť zodpovedný.
  • Dodá väčší priestor tvorivosti a motivácii.
  • Stanoví jednoznačné a štruktúrované dosiahnutie cieľa.
  • Pomôže prekonávať ďalšie výzvy.

Kto najlepšie a najdôveryhodnejšie pozná to, čo sa v skutočnosti vo Vás skrýva? VY SAMI. Vy sami nájdete to, čo je vo Vás to najlepšie. To, čo Vás najlepšie vystihuje. To, čo vo Vás tlie, a práve koučingom zapálite tú správnu zápalnú šnúru, prostredníctvom ktorej uvidíte svetlo aj na konci tunela … 🙂

Ak sa Vám tento článok a myšlienky v ňom páčili a myslíte si, že poteší a pomôže aj ostatným, budem rada, ak ho budete zdieľať a lajkovať aj na facebooku.

Agáta Kleinová
Volám sa Agáta Kleinová, som koučom a prostredníctvom nástrojov a metód koučovania pomáham ľuďom, aby ich cesta za vysnívaným cieľom bola efektívna - podľa vlastných predstáv a čo najkratšia.
Komentáre