Rodičom vďačím za veľa. Vlastne za všetko - za lásku, úctu, vďaku a pozitívny prístup k životu.

Od môjho skorého detstva na moju výchovu a smerovanie v živote zostala len moja mamka.

Aj ja som bola tá, ktorá si chcela kúpiť niečo pekné, ísť večer do kina alebo na výlet do Tatier, a zároveň platiť výdavky na vysokú školu - to v tomto čase nebolo možné, a tak som sa hneď po ukončení strednej školy zamestnala. Začínala som ako asistenka riaditeľa, následne to bola banková prax, a tak predajný segment -  predajca v medzinárodnej telekomunikačnej spoločnosti. Predajné, prezentačné, komunikačné a mentorské zručnosti – perfektný základ na rozbeh do pracovného života.

“Ak chceš robiť niečo lepšie, titul pred menom musíš mať.” Často omieľaná veta v tomto období. A tak som úspešne ukončila aj vysokú školu popri zamestnaní.

Cudzie jazyky mi boli fakt cudzími a tak som sa rozhodla vycestovať za “veľkú mláku” a absolvovať jazykový kurz. Ďalšia výborná skúsenosť - samostatnosť a zodpovednosť, čo sa taktiež pripísalo k mojim skúsenostiam.

Po návrate z NYC som chcela využiť všetky svoje doterajšie skúsenosti. Realita však bola úplne iná. Cesta, ktorou som kráčala ma nenapĺňala. Práca pri tvorbe novej stratégie spoločnosti, využitie komunikačných a marketingových zručností a nový rozhľad na technické zameranie – to bolo to, čo mi ponúkalo ďalšie pracovné zaradenie.

A nastal zlom.

Bola som v situácii, keď som sa nevedela pohnúť z miesta. Chcela som zmenu – no nevedela som akú. Bolo potrebné urobiť rozhodnutie. Čo mám urobiť ako prvé, aby ma to niekde posunulo?

To boli otázky, ktoré som si velmi dlho kládla a hľadala na ne odpoveď. Vyskúšala som aj novú prácu, nové činnosti, nové prostredie, ale ono to stále nebolo ono.

Hľadala som niečo, čo som sama dlho nevedela, čo to bude. Ale. Chcela som zmenu a stanovila som si 3 podmienky:

  1. Chcem robiť niečo, čo ma bude baviť a napĺňať.
  2. Chcem pomáhať ľudom a odovzdávať doterajšie skúsenosti.
  3. Chcem sa neustále vzdelávať a aj zarábať.

Nikdy ma nebavili knihy typu beletria, ale skôr také, ktoré ma posunú vpred, a z ktorých sa niečo naučím. A tak návšteva kníhkupectva a sledovanie webinárov a kurzov na internete bolo po stanovení si týchto troch podmienok mojou každodennou súčasťou.

A kde to celé začalo? Nie nadarmo sa hovorí, že na googli nájdeš všetko. A tak, ani neviem ako som natrafila na slovíčko koučkoučing. Nasledovala wikipédia, články, referencie, čo všetko to koučovanie prináša. Zaujalo ma to natoľko, že ešte v ten večer som si e-mailom dohodla stretnutie s koučom profesionálom, aby som pochopila o čo ide a načo je vlastne taký kouč dobrý 🙂

A nastal ďalší zlom.

Po prvej koučovacej hodine, som veľmi rýchlo zistila moje výhody, uvedomila si všetky moje zručnosti a skúsenosti, utriedila myšlienky a zistila, čo môžem urobiť hneď. Došlo uvedomenie samej seba. Bola som si vedomá toho, že viem využiť svoj potenciál. Práve vtedy sa začala cesta, ktorou kráčam dodnes. Vydala som sa na cestu profesionálneho kouča. Všetky nástroje a metódy koučovania praktizujem v každodennom živote, neustále sa vzdelávam od tých najlepších a už aj moji klienti kráčajú touto cestou za vysnívanými cieľmi.

Vydala som sa cestou pomoci ostatným pri plnení ich cieľov. Vydala som sa cestou neustáleho vzdelávania sa a plnenia si svojich snov. Som koučom, venujem sa tomu, čo ma baví a napĺňa a s radosťou a s úsmevom na tvári 🙂 ... a tak koučujem,  vzdelávam sa, športujem - lyžujem, turistikujem a cestujem ... užívam si život úplne naplno - a to každý každučký deň 🙂

MOJA CESTA ROZVOJA

Povedali o mne

Pre mňa Agi vystihuje päť vlastnosti v následujúcom poradí. Dôveryhodnosť, spoľahlivosť, chápavosť a ráznosť, cieľavedomosť. V prvom rade je dôveryhodná a spoľahlivá. Ak potrebujem vyriešiť problém alebo poradiť v zásadných životných rozhodnutiach, vždy patrí do úzkej skupinky, ktorým môžem dôverovať. Viem, že od nej dostanem triezvy a objektívny náhľad na problematiku. S tým súvisia ďalšie dve vlastnosti, ktoré ju vystihujú a to chápavosť a súčasne ráznosť. Pri odpovedi vie zohľadniť môj aktuálny stav a podať adekvátnu spätnú väzbu. Na druhej strane sa nebojí rázne upozorniť na sprostosti a blbosti. Poslednou vlastnosťou je cieľavedomosť. Snáď nikdy som pri nej nenadobudol pocit, že neviem akým smerom sa uberá a čo chce v živote dosiahnuť.
Daniel Kováčštudent
V Agi sa spája úžasný entuziazmus, ťah na bránku, záujem o ľudí a zlepšovanie toho, čo je v našich silách zmeniť. Spoznala som ju vlani v lete, kedy prišla s otázkou: „Čo to vlastne kouč robí? ... a že má pocit, že by to mohlo byť niečo zaujímavé aj pre ňu“. Ihneď to vyskúšala, aby zistila ako koučovanie funguje. Dnes je už sama koučom. Dokázala za polroka získať certifikované odborné vzdelávanie v koučovaní a postupne aj dôležité koučovacie skúsenosti. Verte mi, jej koučovanie vás nakazí pozitívnym a konštruktívnym prístupom a vy skutočne vstanete zo svojho pohodlného kresla a začnete postupne meniť svoje životy tak, ako sa to páči práve vám. Zoznámte sa s ňou, zistíte, o čom to píšem.
Ing. Eva Timková, PCCprofesionálny kouč, mentorka a lektorka koučovania
S Agátou som mal možnosť spolupracovať pri obchodných, marketingových a PR aktivitách. Ku všetkým zadaným úlohám a projektom pristupovala vždy zodpovedne a spoľahlivo a výsledky práce odrážali jej kreatívny prístup k riešeniam a zmysel pre doržiavanie termínov. Snažila sa vždy do hĺbky pochopiť podstatu zadaných úloh, všetky súvislosti a ich doležitosť v celkovom kontexte práce. Oceňoval som hlavne jej veľmi ľudský a empatický prístup k zákazníkom a kolegom. Agáta má primerane vybalancované komunikačné schopnosti, ktorými dokáže vytvoriť správne pracovné a osobné vzťahy.
Miroslav NosálCEO